Що потрібно знати про реакцію Манту у дитини?

  • 31 травня 2016 04:22:32
  • Відгуки : 0
  • Переглядів: 574
  • 0
 

Основним методом профілактичного обстеження на туберкульоз у дітей є проба Манту. Трохи збільшений в розмірі «шрам» реакції здатний повалити батьків малятка в паніку. Але лікарі наполягають, що подібне явище - це не завжди привід для занепокоєнь.

Туберкулінова проба представлена ​​у вигляді підшкірного введення екстрактів мікобактерій, що викликають туберкульоз в організмі людини і тварини. У самому туберкуліні не міститься туберкульозна паличка, тому зараження від проби Манту бути не може, вона тільки вкаже на наявність або відсутність туберкульозної інфекції.

Реакція Манту у дитини

Перевірка реакції Манту у дитини бажана не раніше, ніж через 2, а краще через 3 доби після введення мікробактерій. Найпізніше час для перевірки - через 7 днів. Вимірюватися повинен поперечний розмір реакції, звертати увагу слід на наявність почервонінь або ущільнень. Можливі негативна, сумнівна або позитивна реакція Манту у дитини:

  • негативною реакцією Манту є наявність тільки уколочної реакції на місці уколу (0-1,5 мм);
  • сумнівною реакцією Манту є наявність почервонінь шкіри будь-якого розміру або ущільнення діаметром до 6 мм;
  • позитивної реакції Манту можливо кілька видів. «Шрам» розміром приблизно в 6-9 мм є свідченням слабо позитивної реакції, 10-14 мм - позитивної реакції середньої інтенсивності, 11-16 мм - вираженої позитивної реакції.

Позитивна реакція Манту у дитини

Позитивна реакція Манту у дітей - не твердження наявності туберкульозу - часто це може бути наслідком недавнього проведення щеплення проти туберкульозу - БЦЖ. Також реакція Манту позитивною може бути у дитини з алергією чи це результат неправильного поводження з пробою. Всім відомо, що місце уколу неповинно намокати, його не можна розчісувати, терти або заклеювати пластирами.

Ще кілька причин позитивної реакції Манту у дитини: ослаблення організму після перенесення інфекції, хронічне захворювання, всякі нещодавно проведені щеплення, маленький вік малятка (якщо пробу роблять дитині до року), несприятлива екологічна середа.

Протипоказання до Манту

Проба Манту заборонена у разі захворювань шкіри, алергії, епілепсії, індивідуальної нестерпності туберкуліну, а також гострих і хронічних інфекцій, які знаходяться в стадії загострення.

Якщо з кожним наступним роком сприйнятливість до туберкуліну схильна збільшуватися, необхідно звернутися до дитячого фтизіатра за консультацією. Приводом для занепокоєння є стрімке збільшення «шраму» на 5 і більше мм в порівнянні з попереднім роком.

Також консультація у лікаря необхідна, якщо дитина перебувала в регіоні з підвищеною активністю туберкульозу або контактувала з людиною, яка хвора на відкриту форму туберкульозу, а також, якщо інфіковані родичі, або раніше хворіли на туберкульоз.

Проба Манту у дитини необхідна для того, щоб з'ясувати реакцію організму на випадок інфікування - подібні маніпуляції дозволять заздалегідь провести профілактику для страхування малятка від небезпечного захворювання.

 
 
Залишити відгук ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків для запису.