Причини виникнення ДЦП у дітей

 • 25 березня 2016 16:04:43
 • Відгуки : 1
 • Переглядів: 850
 • 5 Причини виникнення ДЦП у дітей
 
Аналіз причин, що призводять до виникнення ДЦП, показав, що в більшості випадків виділити одну з них не представляється можливим. Як правило, має місце поєднання декількох несприятливих факторів як у період вагітності, так і при пологах.

Згідно з даними багатьох дослідників, у 80% випадків виникнення церебрального паралічу ураження мозку відбувається в період внутрішньоутробного розвитку плоду. Надалі внутрішньоутробна патологія може отягчаться інтранатальної. Тим не менш, в кожному третьому випадку причину церебрального паралічу встановити не вдається.
Сучасна медицина описує понад 400 факторів, що впливають на перебіг внутрішньоутробного розвитку. Причиною виникнення церебральної патології у 70-80% випадків є дія на мозок комплексу шкідливих факторів.
 • Гіпоксія дитини в утробі матері або відразу після народження. Так, у більшості дітей причиною захворювання є патологія вагітності матері (токсикоз, порушення плацентарного кровообігу, інфекції), що призводить до недорозвинення структур головного мозку дитини, особливо ділянок мозку, відповідальних за формування рефлекторних механізмів і підтримку рівноваги тіла. З-за цього відбувається неправильне розподіл м'язового тонусу в скелеті, виникають патологічні рухові реакції.
 • Родові травми, викликані різними видами акушерської патології (вузький таз матері, неправильне його будова, слабкість пологової діяльності, затяжні або стрімкі пологи, а також пологи після тривалого безводного проміжку, неправильне передлежання плода), лише в невеликій кількості випадків служать єдиною причиною, що призводить до пошкодження мозку плода. У більшості випадків тяжкість пологів визначається вже наявною патологією дитину, що з'явилася в результаті його внутрішньоутробного пошкодження.
 • Гемолітична хвороба новонароджених («ядерна жовтяниця»), при якій відбувається інтоксикація головного мозку дитини. Жовтяниця може бути викликана різними механізмами – несумісністю крові матері і плоду по групі або резус-фактору, а також печінкова недостатність новонародженого.
 • Гострі чи хронічні захворювання матері, в першу чергу гіпертонічна хвороба, пороки серця, анемія, ожиріння, цукровий діабет, краснуха і т. п. Іншими «материнськими» факторами перинатального ризику є прийом під час вагітності деяких ліків, зокрема транквілізаторів, а також деякі дії, пов'язані з професійною діяльністю, алкоголізм, стреси, психологічний дискомфорт, фізичні травми. В останні роки велике значення в етіології ДЦП надається впливу на плід різних інфекційних агентів, особливо вірусного походження.
 • Порушення нормального перебігу вагітності – токсикози, загрози переривання, а також імунологічна несумісність матері і плоду.
 • Ускладнення при пологах. При цьому слід враховувати, що при наявності патологій внутрішньоутробного розвитку дитини пологи часто мають важкий і затяжний перебіг. Таким чином, створюються умови для виникнення механічної травми голови та асфіксії, часто є по суті вторинними факторами, які викликають додатковий розлад первинно ураженого мозку. До чинників, які найбільше сприяють розвитку церебрального паралічу, більшість дослідників відносять передчасні пологи.
 • Закупорка артерії головного мозку і розвинений ішемічний інсульт (внутрішньоутробний або при пологах).
Цікавий і той факт, що при церебральному паралічі має місце ураження переважно осіб чоловічої статі. У середньому ДЦП у хлопчиків зустрічається в 1,3 рази частіше і має більш важкий перебіг, ніж у дівчаток. Наприклад, три чверті випадків помірної та тяжкої тетраплегії при церебральному паралічі зустрічаються серед осіб чоловічої статі і мають при цьому тенденцію до більш важких рухових порушень, ніж у жінок.
 
 
Залишити відгук ↓
 
Упорядкувати відгуки: